Здобутки

В червні 2004 року фундація “Дні України” спільно з Посольством України у Франції здійснили масштабну суспільну акцію “Українські дні у Франції”.

 

12 березня 2005 року на церемонії нагородження Загальнонаціональної програми “Людина року” ця акція одержала спеціальну міжнародну премію “За значний внесок  у впровадження позитивного іміджу України в світі”.

 

21 червня 2005 року на Марсовому полі в Парижі відбулося урочисте відкриття Міжнародного проекту «Дні України в Європі». Перед французами та представниками української діаспори  виступив провідний світовий оперний співак Володимир Гришко.  Привітальну промову виголосив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Він зазначив: «Перебуваючи в центрі Парижа, слухаючи голоси наших артистів, я відчув себе знову присутнім на Майдані під час Помаранчевої революції. Хочу подякувати вам за те, що ви підтримували нас!» Наступного для у паризькому передмісті – Сенлісі було відкрито пам’ятник Королеві Франції Анні-Київській. Урочисте відкриття відвідав Президент України Віктор Ющенко. Президент України високо оцінив значення цієї події: «Враховуючи атмосферу нашого спілкування, моє серце наповнене великим почуттям, бо я стою на землі, наповненою історією. Як Президент України, сьогодні я представляю щасливу країну. Ми отримали свободу і демократію. Після Помаранчевої революції ми маємо ту державу, про яку мріяв Ярослав Мудрий та його діти».

 

З 29 по 31 липня 2005 року в рамках проекту «Дні України в Європі», за сприяння Міністерства закордонних справ України, Посольства України у Ватикані, Посольства України в Італії,  Посольства Італії в Україні, дитячий хор «Щедрик»  взяв участь у Всесвітньому фестивалі духовної музики в Ватикані. Український хор одержав безпрецедентну перемогу: три золотих дипломи найвищого десятого ступеня.

 

31 липня 2005 року українська делегація, єдина з учасників фестивалю, була удостоєна аудієнції у Папи Римського Бенедикта XVI. Святий отець,  під час першої аудієнції з прочанами багатьох країн світу, благословив членів української делегації та виголосив вітання українською мовою. Те, що Бенедикт XVI звернувся  до учасників проекту «Дні України в Європі» українською мовою, спеціалісти оцінюють як дипломатичний прорив нашої країни у Ватикані.

 

 


Дні України © 2018